Ciekawa funkcja telefonu komórkowego

Ciekawa funkcja telefonu komórkowego
Mielec remonty korki i inne utrudnienia na mapie online pley

Dawniej telefon komórkowy można było wykorzystywać praktycznie tylko do dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych. W dzisiejszych czasach popularne komórki są już mini komputerami, które posiadają ogromną ilość bardzo różnych zastosowań. Chociaż trzeba przyznać, że część z funkcji nowoczesnych telefonów komórkowych jest zupełnie zbędna, to jednak są też takie, które mogą znacznie ułatwić życie swoim użytkownikom. W tej kategorii można wymienić na przykład nawigację satelitarną.

Mobilna nawigacja pozwala nam na stały dostęp do elektronicznej mapy. Dzięki temu nie zabłądzimy nawet w mieście, którego w ogóle nie znamy. System zawsze będzie nam pokazywał, w którym miejscu się znajdujemy. Poza tym, możemy na mapie zaznaczyć sobie trasę, jaką chcemy pokonać, aby potem się nią kierować i sprawdzać, czy przypadkiem nie skręciliśmy w złą ulicę.

Mobilna nawigacja przyda się nam także podczas jazdy samochodem. Będzie ona wówczas spełniała funkcję klasycznego samochodowego GPS-u. Mało tego, możemy z niej korzystać również podczas jazdy rowerem albo podczas biegania. W systemie zapisać możemy wówczas długość trasy, jaką przebyliśmy. W ten sposób możliwe jest pokonywanie dokładnie odliczonych dystansów, czyli trenowanie według wcześniej ustalonego grafiku. Zdaje się, że nawigacja mobilna jest bardzo przydatną funkcją telefonu komórkowego.

Lexa

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj dalej x