Rewolucyjne urządzenie?

Rewolucyjne urządzenie?
https://traffic.naviexpert.pl/remonty/nowy_sacz/

Jeszcze nie tak dawno temu, na ulicach miast, które stanowią najważniejsze centra turystyczne, można było spotkać mnóstwo ludzi stale kartkujących atlasy lub też rozkładających i składających mapy. W dzisiejszych czasach widoki takie są coraz rzadsze, a wynika to z faktu, że w nowoczesnych telefonach często montowane są systemy nawigacji satelitarnej, które pod wieloma względami są atrakcyjniejsze od zwykłych map.

Mobilna nawigacja przydaje się zresztą nie tylko podczas pieszych spacerów. Można ją z powodzeniem stosować także w autach, gdzie wciela się ona w rolę klasycznego samochodowego GPS-u. Nawet jadąc rowerem możemy raz na jakiś czas sprawdzać na ekranie telefonu swoje aktualne położenie. Do tego system może liczyć nam przebyte kilometry, co ma spore znaczenie dla osób uprawiających systematyczne treningi kolarskie.

Mobilna nawigacja jest jednak przede wszystkim przeznaczona dla osób chodzących pieszo. Elektroniczne mapy są bardzo dokładne, co sprawia, że można na nich znaleźć niemal każdy budynek. Warto wspomnieć, że są one również systematycznie aktualizowane, co ma naprawdę spore znaczenie w takim kraju, jak Polska, gdzie na porządku dziennym jest zmienianie nazw ulic czy też otwieranie nowych odcinków tras. GPS w komórce jest urządzeniem, z którego możemy korzystać niemal każdego dnia, chociaż oczywiście najbardziej przydaje się on podczas wyjazdów.

Lexa

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj dalej x